Kasa fiskalna dla dzieci youtube

Z kasami fiskalnymi znajdujemy się w jakimkolwiek sklepie czy supermarkecie - jednym słowem tam, gdzie prowadzona jest sprzedaż detaliczna. A od początku. Co obecne jest kasa fiskalna?

Kasy fiskalne inaczej te nazywane kasami rejestrującymi to nic nowego jak danie elektroniczne, dzięki jakiemu potrafimy stwierdzić obrót i ilość podatku handlowego i VAT należnego ze sprzedaży detalicznej. Na świecie są urządzenia fiskalne, które nie posiadają pamięci fiskalnej, i wiadomości o zakupach postrzegane są w międzynarodowej zabezpieczonej pamięci.

Aktualnie w Polsce kasy są urządzone w pamięć fiskalną o właściwościach OTP (One Time Programming), które oznaczone są unikalnym numerem, w jakiej na zakończenie doby sprzedaży kierowane są kwoty netto i podatku. Oczywiście, do tego zaleca się łączna kwota podatku i cenie brutto.

Podział kas fiskalnych.Ze względu na konstrukcję kasy rejestrujące wyróżnia się na typowe kasy Electronic Cash Register (ECR), które:- współpracują z komputerami;- są drukarkami fiskalnymi;- są kasami komputerowymi;- systemy typu POS/EPOS (Point of Sale / Electronic Point of Sale);- są terminalami kasowymi.

Systemy, które są brane w kieszeniach wyróżniają się zarówno na dwa pierwsze systemy:- systemy autonomiczne (program pracy kasy oraz program aplikacyjny znajdują się wewnątrz kasy, takie jak: POS, ECR, pełna baza towarowa PLU, lista kodów, nazwy produktów przyporządkowanymi symbolami literowymi stawek podatku PTU (Podatek od produktów oraz usług));- systemy bazujące na komputerze (w tej kwocie brakuje klawiatury numerycznej lecz drukarka fiskalna ma kilka przycisków do wydruku raportu fiskalnego dobowego. Sprzedaże w niniejszej kwocie tworzone są przy pomocy programu aplikacyjnego uruchomionego na komputerze, który także steruje zestawem instrukcji fiskalnych).

Firma